يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۲۵
کد مطلب : 2005
منتخب مجلس دوازدهم به بیان توضیحاتی درباره میزان رسوخ علم و فناوری دانش بنیان به صنعت نفت و گاز در دولت سیزدهم پرداخت و گفت: باید بتوانیم نرم افزارهای پخش انرژی را در کشور با توان دانش بنیان ها هوشمند و سراسری کنیم.
باید نرم افزارهای پخش انرژی را با توان دانش بنیان ها هوشمند کنیم
جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس یازدهم و منتخب مجلس دوازدهم درباره میزان رسوخ علم و فناوری دانش بنیان به صنعت نفت و گاز گفت: ورود شرکت های دانش بنیان به حوزه نفت و گاز پتروشیمی یکی از اقدامات ارزشمند دولت شهید رئیسی بود. نشانه های  آن هم این است که امروزه شرکت های زیادی درگیر مسائل و موضوعات نفت و گاز پتروشیمی هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه ورود شرکت های دانش بنیان به صنعت نفت و گاز کمک می کند که بخش عمده ای از نیازهای راهبردی و گلوگاهی در صنعت نفت و گاز توسط این شرکت های دانش بنیان بومی سازی شود، افزود: اقدام مهم دیگر در مسیر ورود علم و فناوری در دولت رئیسی به حوزه نفت و گاز  فعال کردن پالایشگاه های فراسرزمینی در کشورهای آمریکای لاتین بود، در این پالایشگاه ها ایران علاوه بر اینکه اقدام به صادرات علم و فناوری و تجهیزات دانش بنیان ها کرد، به سهام دار این پالایشگاه ها هم تبدیل شد.

منتخب مجلس دوازدهم ادامه داد: اقداماتی در حوزه بهره برداری از پالایشگاه ها و پتروپالایشگاه ها با شرکت های دانش بنیان شروع کرده ایم. امیدواریم به مرحله ای برسیم که از خام فروشی جدا بشویم و بتوانیم با اتکا به علم و فناوری به روز این شرکت های دانش بنیان تمام این انرژی ها را به فرآورده نهایی تبدیل کنیم.

قادری گفت: باید اقداماتی هم در راستای ماده ۱۲ رفع موانع تولید و صرفه جویی انرژی در کشور باید برداشته شود. در زمینه توسعه ایستگاه های سی ان جی نیز انجام شده که در راستای کاهش مصرف انرژی و افزایش بهره وری است، نیز در دولت سیزدهم انجام شد.

قادری ادامه داد: از سوی دیگر اقداماتی در دست است که بتوانیم نرم افزارهای پخش انرژی را در کشور با توان دانش بنیان ها هوشمند و سراسری کنیم.

این منتخب مجلس دوازدهم توضیح داد: اقدامات دولت رئیسی در حوزه فعال کردن دیپلماسی انرژی در واقع نوعی بازطراحی سیاست های حوزه انرژی بود. اقداماتی که در ونزوئلا انجام شد تا ما بتوانیم در حوزه نفتی آنها ورود کنیم و پالایشگاه های آنها را توسعه دهیم و از میعانات گازی و نفت خام ایران در تولیدات این پالایشگاه های استفاده کنیم، اقدام مهمی بود که در دولت سیزدهم انجام شد.

نماینده شیراز و رزقان در مجلس دوازدهم بیان کرد: اقدامات انجام شده در پارس جنوبی و افزایش استخراج نفت و تولید گاز، بهره برداری از فاز ۱۱ پارس جنوبی از جمله سایر موفقیت های دولت سیزدهم بود.
  https://safireenergy.ir/vdci.uarct1auwbc2t.html
منبع : پارس نیوز
نام شما
آدرس ايميل شما