پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۰۸
کد مطلب : 1978
وزیر نفت به معاونت امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت دستور داد تا ضمن شناخت توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان استان سیستان و بلوچستان، با آنها همکاری کند.
دستور اوجی برای همکاری وزارت نفت با دانش‌بنیان‌های سیستان و بلوچستان
جواد اوجی ظهر امروز (پنجشنبه، ۱۷ خرداد) در ادامه برنامه‌هایش در سفر یک‌روزه به این استان در بازدید از پارک علم و فناری سیستان و بلوچستان، ضمن گفت‌وگو با نمایندگانی از شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در این مجموعه، بیان کرد: نبود قطعات توربین‌های GT600، کمپرسورها و برخی روتورها گاهی معضلاتی برای صنعت نفت ایجاد می‌کند.

وی تأکید کرد: وزارت نفت آمادگی لازم برای اعطای تسهیلات و حمایت‌های همه‌جانبه از شرکت‌های دانش‌بنیان این استان را دارد و معاونت امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت بی‌شک مشکلات را پیگیری می‌کند.

وزیر نفت اعلام کرد: نمایندگی از معاونت امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت به‌زودی به سیستان و بلوچستان و این پارک علم و فناوری می‌آیند تا ضمن اعلام نیازهای فناورانه وزارت نفت، از توانمندی شرکت‌های مستقر در این پارک آگاه شوند تا بتوان سفارش قطعات مورد نیاز از این شرکت‌ها را ثبت کرد.

اوجی با اشاره به کسب مقام‌ نخست تولید کالای بار اول در سه سال اخیر از سوی وزارت نفت، گفت: در این مدت از ورود ۲۵۰ کالای خارجی به کشور گرفته شده و از تجهیزات و قطعات ساخت داخل بهره بردیم.

وی یادآور شد: تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان همکار با وزارت نفت در دولت سیزدهم از ۵۵۰ شرکت به ۶۷۰ شرکت رسید و وزارت نفت تاکنون بیش از ۱.۵ میلیارد دلار قرارداد با این شرکت‌ها امضا کرده است. https://safireenergy.ir/vdcg.u9qrak9y7pr4a.html
منبع : شانا
نام شما
آدرس ايميل شما