پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۲۶
کد مطلب : 1975
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران از بومی‌سازی ۱۰۰ درصد تجهیزات خطوط لوله و ۹۲ درصد تأسیسات تقویت فشار گاز خبر داد.
۱۰۰ درصد تجهیزات خطوط لوله و ۹۲ درصد تأسیسات تقویت فشار گاز بومی‌سازی شدند
رضا نوشادی امروز (پنجشنبه، ۱۷ خرداد) در آیین بهره‌برداری از طرح‌های گازرسانی سیستان و بلوچستان و ۵ ایستگاه تقویت فشار گاز که به‌صورت ویدیوکنفرانس با دستور محمد خبر، سرپرست ریاست‌جمهوری برگزار شد، گفت: امروز به شکل بی‌سابقه‌ای در صنعت گاز کشور و برای نخستین بار، ۵ ایستگاه تقویت فشار گاز به صورت همزمان راه‌اندازی می شود که این موضوع نصاب تازه‌ای در طول عمر شرکت ملی گاز ایران است.

وی افزود: از مواردی که در روز کلنگ‌زنی فاز دوم تأسیسات ذخیره‌سازی گاز شوریجه خدمت رئیس‌جمهوری شهید قول داده بودیم، داخلی‌سازی سیستم کنترل در تأسیسات تقویت فشار گاز بود و امروز ۳ ایستگاه مجهز به سامانه کنترل تمام‌ایرانی به بهره‌برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با بیان اینکه اکنون سطح داخلی‌سازی در پروژه‌های تأسیسات تقویت فشار گاز  ۹۲ درصد و در خطوط لوله گاز ۱۰۰ درصد است، افزود: این وعده را می‌دهیم که به‌زودی فاز دوم پالایشگاه گاز ایلام را نیز با سیستم کنترل داخلی، عملیاتی و تکمیل کنیم.

نوشادی تأکید کرد: جایگزینی گاز طبیعی با نفت‌گاز که از مواهب احداث خط لوله گاز ایرانشهر - چابهار است، تنها در نیروگاه این شهر، روزانه مصرف ۲.۵ میلیون لیتر گازوئیل را حذف می‌کند که این موضوع، هوای پاکیزه و سود اقتصادی را به ارمغان می‌آورد.
  https://safireenergy.ir/vdcd.50f2yt0nka26y.html
منبع : شانا
نام شما
آدرس ايميل شما