دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۱۸
کد مطلب : 1692
معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی کشور گفت: تا پایان امسال ۱۵ مجتمع صنعت پتروشیمی با ظرفیت بیش از ۱۰۰ میلیون تن فراورده در سال افزوده خواهد شد.
افزوده شدن ۱۵ مجتمع پتروشیمی تا پایان سال ۱۴۰۳ در کشور
مرتضی شاهمیرزایی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی کشور گفت:امسال با توجه به شعار سال ما باید اقدام متفاوتی را برای کشور برداریم، ما برنامه داریم که بتوانیم تا پایان سال حدود ۱۵ مجتمع پتروشیمی به کشور اضافه شود تا از این طریق بتوانیم بتوانیم به  ظرفیت صنعت پتروشیمی کشور اضافه کنیم.

او افزود: با افتتاح ۱۵ مجتمع پتروشیمی در کشور بر ظرفیت و تناژ محصولات پتروشیمی افزوده می‌شود، همچنین با توجه به  کاهش گازرسانی در فصل زمستان از این رو برنامه داریم در فصل زمستان با محدودیت کمتری در بحث گاز شاهد باشیم و امیدواریم با ظرفیت بالایی بتوانیم کازرسانی را انجام دهیم.

معاون وزیر نفت گفت: زنجیره تامین صنعت پتروشیمی با تمام قدرت در حال حرکت است همچنین تعمیرات واحد‌های تولیدی از جمله اقداماتی است که در این زنجیره تامین می‌توانند نقش تکمیل کننده‌ای را داشته باشد در توسعه زنجیره چرخش و قله صنعت پتروشیمی یکی از برنامه‌های راهبردی وزارت نفت و صنعت پتروشیمی محسوب می‌شود

شاهمیرزایی تصریح کرد:تلاش ما این است که با تکمیل زنجیره دستیابی به محصولات صنعت پتروشیمی که در جهان تولید می‌شوند کشور ما خودکفا خواهد شد، متاسفانه به دلیل کم کاری‌های در گذشته رویکرد توسعه‌ای برای اینده سوخت بنزین محقق نشد بر این اساس ما با ناترازی در این بخش روبرو شده ایم و این امر یا با وارد کردن سوخت یا از طریق تبدیل متانول به سوخت که امروز در کشور انجام می‌شود امکان پذیر خواهد شد.

به گفته معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی، تا پایان امسال به ۱۵ مجتمع صنعت پتروشیمی  با بیش از ۱۰۰ میلیون تن  تولید محصول می‌رسد افزوده خواهد شد.
  https://safireenergy.ir/vdcj.hevfuqem8sfzu.html
نام شما
آدرس ايميل شما