دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۱۰
کد مطلب : 1689
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه وزارت نفت برای سومین سال پیاپی رتبه نخست تولید بار اول کالاهای راهبردی را کسب کرد، گفت: ایجاد بازار واقعی و پایدار برای شرکت‌های دانش‌بنیان از نظر ما مهم‌ترین حمایت از این‌گونه شرکت‌هاست که خوشبختانه وزارت نفت رتبه نخست را در این زمینه دارد.
وزارت نفت برای سومین سال پیاپی رتبه نخست تولید بار اول کالاهای راهبردی را کسب کرد
 روح‌الله دهقانی فیروزآبادی  در نشست هیئت دولت با اشاره به همت وزارت نفت در توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان گفت‌: در دولت مردمی، همکاری صنعت نفت با شرکت‌های دانش‌بنیان از ۱۵۰ شرکت به ۷۰۰ شرکت افزایش یافته و با اجرای تنها ۶۰درصد از توافق‌های صورت‌گرفته میان این وزارتخانه با شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان تاکنون، بیش از یک‌ونیم میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی برای کشور حاصل شده است.

در همین حال، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری روز شنبه (۲۲ اردیبهشت) در حاشیه آیین امضای ۱۱ قرارداد و موافقت‌نامه در روز پایانی بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با تأکید بر اینکه وزیر نفت بدون اغراق زمینه‌ساز دانش‌بنیان‌شدن صنعت نفت در دو سال اخیر بوده است، گفت: ایجاد بازار واقعی و پایدار برای شرکت‌های دانش‌بنیان از نظر ما مهم‌ترین حمایت از این‌گونه شرکت‌هاست که خوشبختانه وزارت نفت رتبه نخست را در این زمینه دارد.

وی با بیان اینکه طی ۲۰ سال بیش از ۱۰ هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور ایجاد شده است، افزود: صنعت نفت بزرگ‌ترین فرصت برای دانش‌بنیان‌شدن اقتصاد کشور است.

دهقانی فیروزآبادی با اشاره به امضای موافقت‌نامه با وزارت نفت در بهمن‌ ۱۴۰۱ در ۱۲ محور به ارزش ۲ میلیارد دلار تصریح کرد: تاکنون ۶۰درصد از این محورها به مرحله تحویل کالا و امضای قرارداد رسیده است.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری با یادآوری اینکه در دولت‌های پیشین، خودِ گرفتن پروژه از وزارت نفت یک پروژه برای شرکت‌های دانش‌بنیان به‌ شمار می‌آمد، گفت: امروز شاهد تحول بحث کمیت و کیفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و اعتماد به آن‌ها هستیم. این معاونت طی دو سال‌ و نیم اخیر ۲۵۰ مجوز تولید بار اول به وزارت نفت داد که تاکنون ۱۱۰ عدد آن به مرحله ساخت رسیده است. https://safireenergy.ir/vdcf.cdyiw6dv1giaw.html
منبع : شانا
نام شما
آدرس ايميل شما