يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۵۲
کد مطلب : 1685
گروه اوپک پلاس ممکن است در صورت ضعیف شدن رشد تقاضا برای نفت، کاهش تولید داوطلبانه خود را تمدید کند.
تمدید کاهش داوطلبانه اعضای اوپک در صورت ضعیف شدن رشد تقاضا
منابع آگاه به رویترز گفتند: گروه اوپک پلاس ممکن است در صورت ضعیف شدن رشد تقاضا برای نفت، کاهش تولید داوطلبانه خود را تمدید کند.

حیان عبدالغنی، وزیر نفت عراق در پاسخ به خبرنگاری که پرسیده بود آیا عراق با تمدید محدودیت عرضه اوپک پلاس در نشست اول ژوئن این گروه موافقت خواهد کرد، گفت: عراق تولید نفت خود را به حد کافی کاهش داده و با کاهش تولید جدید، موافقت نخواهد کرد.

هنوز معلوم نیست که آیا منظور عبدالغنی، تمدید محدودیت عرضه فعلی بوده است یا کاهش بیشتر تولید. مخالفت عراق با تمدید محدودیت عرضه، برخلاف انتظارات گسترده بازار خواهد بود که خود را برای تمدید محدودیت عرضه اوپک پلاس آماده کرده است.

وزیر نفت عراق در حاشیه کنفرانس مجوز دهی نفت و گاز در بغداد صحبت می‌کرد. عراق در سال ۲۰۲۳، مکرراً اعلام کرده که به محدودیت عرضه اوپک پلاس پایبند است اما مجموعاً ۶۰۲ هزار بشکه در روز در سه ماهه اول سال میلادی جاری، بالاتر از سهمیه خود، نفت تولید کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، اوپک پلاس اعلام کرده است بغداد موافقت کرده است مازاد تولید خود را با کاهش بیشتر در طول سال، جبران کند.

گلدمن ساکس چهارشنبه هفته گذشته اعلام کرد دیگر انتظار ندارد اوپک پلاس، در نشست ژوئن، تسهیل محدودیت عرضه داوطلبانه خود را اعلام کند. این بانک آمریکایی اعلام کرد ذخایر نفت اخیراً سیر صعودی یافته‌اند و در نتیجه، تنها ۳۷ درصد احتمال دارد که اوپک پلاس در نشست ماه آینده خود، با افزایش تولید موافقت کند. الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه هم سه شنبه گذشته گفته بود هیچ مذاکراتی درباره افزایش تولید نفت توسط اوپک پلاس، وجود نداشته است. https://safireenergy.ir/vdcb.wb8urhb0siupr.html
نام شما
آدرس ايميل شما