شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۳۱
کد مطلب : 1668
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری:

وزیر نفت زمینه‌ساز دانش‌بنیان شدن صنعت نفت در دو سال اخیر بوده است

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری با بیان اینکه وزارت نفت مقام نخست را در استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان داشته است، گفت: وزیر نفت زمینه‌ساز دانش‌بنیان شدن صنعت نفت در دو سال اخیر بوده است.
وزیر نفت زمینه‌ساز دانش‌بنیان شدن صنعت نفت در دو سال اخیر بوده است
روح‌الله دهقانی فیروزآبادی بعدظهر امروز (شنبه، ۲۲ اردیبهشت) در حاشیه آیین امضای ۱۱ قرارداد و موافقت‌نامه در روز پایانی بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با تاکید بر اینکه وزیر نفت بدون اغراق زمینه‌ساز دانش‌بنیان شدن صنعت نفت در دو سال اخیر بوده است، گفت: ایجاد بازار واقعی و پایدار برای شرکت‌های دانش‌بنیان از نظر ما مهم‌ترین حمایت از این‌گونه شرکت‌هاست که خوشبختانه وزارت نفت رتبه نخست را در این زمینه دارد.

وی با بیان اینکه طی ۲۰ سال بیش از ۱۰ هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور ایجاد شده است، افزود: صنعت نفت بزرگ‌ترین فرصت کشور برای دانش‌بنیان شدن اقتصاد کشور است.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری با اشاره به امضای موافقت‌نامه با وزارت نفت در بهمن‌ماه سال ۱۴۰۱ در ۱۲ محور به ارزش ۲ میلیارد دلار تصریح کرد: تاکنون ۶۰ درصد از این محورها به مرحله تحویل کالا و امضای قرارداد رسیده است.

دهقانی فیروزآبادی با یادآوری اینکه در دولت‌های قبل گرفتن پروژه از وزارت نفت خود یک پروژه برای شرکت‌های دانش‌بنیان به‌شمار می‌آمد، گفت: امروز شاهد تحول بحث کمیت و کیفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و اعتماد به آنها هستیم. این معاونت طی دو سال‌ونیم اخیر ۲۵۰ مجوز تولید بار اول به وزارت نفت داد که تاکنون ۱۱۰ عدد از آنها به مرحله ساخت رسیده است. https://safireenergy.ir/vdcc.eqsa2bqe4la82.html
منبع : شانا
نام شما
آدرس ايميل شما