جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۱۱
کد مطلب : 1642
فرآیند رای‌گیری دور دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۱۵ استان آغاز شد.
برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس دوازدهم در ۱۵ استان

دومین مرحله انتخابات مجلس دوازدهم دقایقی پیش آغاز شد. این انتخابات در ۲۲ حوزه، ۱۵ استان، ۴۷ فرمانداری و ۸۱ بخشداری برگزار می‌شود و ۹۰ نامزد برای ۴۵ کرسی باقی مانده مجلس با یکدیگر رقابت می‌کنند.

وزیر کشور: مردم کار ناتمام مرحله اول را به پایان برسانند
وزیر کشور با حضور در ستاد انتخابات کشور اظهار کرد: مرحله دوم انتخابات مجلس را آغاز می‌کنیم. انشاالله این مرحله هم مانند مرحله اول باشکوه مردم در پای صندوق های رای همراه باشد و کار ناتمام دور اول را  به اتمام برسانند.
وی افزود: برای همه عزیزان در شعب رای‌گیری و فرمانداری‌ها آرزوی موفقیت داریم.
 وحیدی  پس از بازدید از ستاد انتخابات رای خود را به صورت الکترونیکی ثبت کرد.
حضور وزیر کشور در انتخابات
رهبر انقلاب: هر چه مجلس قوی‌تر باشد امکان کار در کشور بیشتر است
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز در اولین دقایق آغاز رأی‌گیری، با حضور در حسینیه امام خمینی در دور دوم دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کردند.
رهبر انقلاب پس از شرکت در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی فرمودند: مرحلهٔ دوم انتخابات به‌اندازهٔ مرحلهٔ اول اهمیت دارد. در مرحلهٔ دوم ظرفیتِ تمام‌نشدهٔ مرحلهٔ اول تکمیل می‌شود. اگر در مرحلهٔ دوم شرکت نکنیم،‌ کار مرحلهٔ اول را نیمه‌تمام رها کرده‌ایم.
ایشان گفتند: هرچقدر رأی بیشتر باشد، مجلس قوی‌تر است و هرچقدر مجلس قوی‌تر باشد، امکان کار در کشور بیشتر خواهد بود.
تبلیغات در شعب اخذ رای ممنوع است 
ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: هیچگونه نماد، اوراق و آثار تبلیغاتی نباید در محل شعب اخذ رای و اطراف آن وجود داشته باشد.
۳۷۰۰ صندوق رای آرای مردم تهران  را ثبت می‌کنند
فرماندار پایتخت گفت: در کل حوزه انتخابیه تهران تعداد ۳۷۰۰ صندوق رای و در شهر تهران ۲۸۷۴ صندوق رای آرای مردم را ثبت می‌کنند.
مردم تخلفات انتخاباتی را گزارش دهند
استانداری تهران نیز اعلام کرد: ۷۰۰ بازرس و بازرس ویژه کار نظارت بر برگزاری انتخابات را انجام می‌دهند و شماره ۴۵۵۰۰ برای گزارش تخلفات انتخاباتی در استان تهران تدارک دیده شده است.
حضور وزیر ارتباطات در ستاد انتخابات
۹۹ درصد استعلامات برخط بوده است
 عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات با حضور در ستاد انتخابات بیان کرد: ۹۹ درصد احراز هویت‌ها و استعلامات مانند دوره قبل برخط بوده است. 
 وی ادامه داد: بیش از ۹۹.۷ درصد دستگاه‌ها برای حداقل یک بار وصل شده‌اند که نشان میدهد مشکل پوشش ارتباطی نداریم.
حضور قالیباف در انتخابات مجلس دوازدهم
قالیباف رای الکترونیکی خود را ثبت کرد
قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل با حضور در مسجد امام علی (ع) شهرستان پردیس، در دور دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شهر تهران که به صورت الکترونیکی برگزار شد، شرکت کرد.
استقرار صندوق رای در ساختمان شیشه‌ای
استقرار صندوق رای در ساختمان شیشه‌ای
همزمان با برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی، صندوق اخذ رای در طبقه چهارم ساختمان شیشه‌ای صدا و سیما مستقر شد.
برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس
بازدید اعضای شورای نگهبان از ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات
آیت‌الله سید محمدرضا مدرسی یزدی، سیامک ره‌پیک، هادی طحان نظیف، خیرالله پروین و محمدحسن صادقی مقدم از اعضای شورای نگهبان از ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات بازدید کردند.
شاهچراغی: امنیت برگزاری انتخابات الکترونیکی بالاست  
رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: صرفه‌جویی در وقت و هزینه، سهولت رأی‌دهی، دقت بالا و امنیت خوب از مهمترین ویژگی‌های انتخابات الکترونیکی است.
وی افزود: امنیت برگزاری انتخابات الکترونیکی بالاست و در این دستگاه، رای مخفی است و هیچکس نمی‌داند چه کسی به چه کسی رأی داده است.
هموطنان حضورشان را در شعب اخذ رای به ساعات پایانی روز جمعه نیندازند
ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه‌ دیگری اعلام کرد: با عنایت به اینکه تمامی شعب اخذ رای در مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت ۰۸:۰۰ صبح روز جاری اخذ رای از کلیه واجدین شرایط در حوزه‌های انتخابیه مربوطه را آغاز نموده اند، لذا از هم میهنان عزیز که انتخابات حوزه آنها به مرحله دوم کشیده شده است، تقاضا می‌شود در ساعات اولیه به شعب اخذ رای مراجعه و از موکول کردن حضور خود در شعبه به ساعات پایانی به جهت ازدحام جمعیت خودداری نمایند.
پایان زمان انتخابات ساعت ۱۸ است
طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد:  پایان زمان انتخابات ساعت ۱۸ است. در خصوص تمدید انتخابات اطلاع رسانی خواهد شد.
شکوه حضور شیرازی‌ها در دور دوم انتخابات
امروز مردم شیراز برای انتخاب ۳ نماینده حوزه انتخابیه به پای صندوق‌های رأی رفتند.
وزیر ارتباطات پای درد دل پیرزن تهرانی نشست
 
وزیر ارتباطات پس از اینکه رای الکترونیکی خود را در حسینیه ارشاد ثبت کرد، پای درد دل پیرزنی تهرانی نشست.
 
حضور عیسی پور در انتخابات
سن رای دهندگان باید ۱۸ سال تمام باشد
ستاد انتخابات کشور  در اطلاعیه دیگری اعلام کرد: براساس بند ۲ ماده ۳۰ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، سن انتخاب کنندگان می‌بایست در روز اخذ رای ۱۸ سال تمام باشد، یعنی کلیه متولدین روز ۲۱ اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۵ و قبل از آن می‌توانند با حضور در شعب اخذ رای، اولین حضور خود در انتخابات را به ثبت رسانده و رای بدهند.
مخبر: انتخابات مجلس حقیقتا در سلامت و امنیت کامل رخ داد
مخبر معاون اول رئیس‌جمهور با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور رای خود را به صورت الکترونیکی ثبت کرد.
 وی در حاشیه حضورش در ستاد انتخابات بیان کرد: نظام اسلامی اساسش بر مردم استوار است و نماد  مردم سالاری هم همین انتخابات است .
 معاون اول رئیس‌جمهور گفت: در هیچ بحرانی انتخابات در این نظام حتی یک ساعت هم به تعویق نیفتاد و امیدواریم در این دوره هم مردم مانند دوره قبل با شور و نشاط شرکت کنند.
مخبر ادامه داد: در تمام انتخاباتی که از ابتدای انقلاب وجود داشت من به گونه ای دخیل بودم و از افتخارات دولت این است که انتخابات مجلس حقیقتا در سلامت و امنیت کامل رخ داد که یک اتفاق بسیار مهم بود. همانگونه که امام فرمودند مجلس عصاره مردم است.
مخبر رای داد


برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس دوازدهم در ۱۵ استان
 
سید حسن خمینی نیز با حضور در حسینیه جماران، رای خود را در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی به صورت الکترونیکی ثبت کرد.
 
مرحله دوم انتخابات مجلس دوازدهمحضور رای‌دهندگان در امامزاده صالح تجریش
استقرار ۱۵ صندوق اخذ رأی در نمایشگاه کتاب
سه شعبه اخذ رای در مجموع با ۱۵ صندوق اخذ رای در مصلی امام خمینی (ره) استقرار یافته و این شعب تا پایان زمان رای‌گیری در نمایشگاه باقی می‌ماند. https://safireenergy.ir/vdce.e8zbjh8pw9bij.html
نام شما
آدرس ايميل شما